Przebieg sesji sauny Ganbanyoku

Przed sesją najlepiej rozebrać się, choć można też pozostać częściowo ubranym, jeśli zwiększy to komfort korzystania z sauny. Sauna Ganbanyoku umieszczona jest w oddzielnym, zamykanym pokoju, przeznaczonym wyłącznie na potrzeby klienta korzystającego z sauny. Nie ma ryzyka, że podczas sesji, ktoś wejdzie do pokoju, można więc poczuć się swobodnie. Do dyspozycji każdego klienta są : jednorazowe kapcie, prześcieradło, okrycie i ręcznik.

Podczas sesji leży się pod przykryciem na łóżku wyłożonym płytą skały wulkanicznej. Można położyć się bezpośrednio na kamieniu, (po każdej sesji jest on dokładnie myty i dezynfekowany), lub skorzystać z jednorazowego prześcieradła. Ciepło emanujące z kamienia wnika głęboko do wnętrza ciała, rozluźnia mięśnie, otwiera pory i usuwa toksyny. Czuje się przyjemne ciepło, ale nie gorąco. W tle słychać uspokajającą muzykę, odgłosy natury, lub ciszę (do wyboru). Podczas sesji dobrze jest zmieniać kilkukrotnie swoją pozycję, aby równomiernie rozgrzać ciało, można również uciąć sobie krótką drzemkę. Wszystko zależy od aktualnych potrzeb organizmu. Do sesji można użyć kosmetyków, które wzmacniają swoje działanie pod wpływem ciepła (np. wyszczuplających, antycellulitowych).

Po saunie Ganbanyoku nie jest zalecane korzystanie z prysznica (przynajmniej przez 2-3 godziny) – wystarczy dokładne wytarcie ciała ręcznikiem.