Przebieg sesji floatingu

W naszym Centrum, 60 minut floatingu, to godzina spędzona w kabinie na floatingu (nie odejmujemy od tego, czasu potrzebnego na przygotowanie się do wejścia i wyjścia). Dlatego przypominamy, żeby zaplanować sobie wizytę nieco dłuższą niż sama sesja.

Przed sesją...

Przed sesją, przede wszystkim, bardzo prosimy o wyciszenie telefonu. Nic tak nie przerywa sesji, jak dzwonek telefonu (no może tylko dzwonek połączony z wibracją).

Czas na przygotowanie się do sesji (czyli skorzystanie z toalety i prysznica) to ok. 5 min. Jeśli myślisz, że będziesz potrzebować więcej czasu, poproś o to w recepcji.

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, wyjmij je przed wejściem do kabiny.

Wszelkie zadrapania i uszkodzenia skóry posmaruj przygotowaną wazeliną.

Jeśli zamierzasz odbyć sesję z zatyczkami w uszach, włóż je jeszcze przed prysznicem – wtedy nie będą wypadać. Zatyczki czekają w pokoju.

Przed prysznicem możesz zmyć makijaż, korzystając z przygotowanego zestawu.

Przed wejściem do kabiny floatingowej musisz umyć się dokładnie . Przed każdym wejściem. Może się bowiem zdarzyć, że poczujesz potrzebę ponownego skorzystania z toalety podczas sesji. Oczywiście możesz wyjść z kabiny i te potrzebę załatwić, ale przed powrotem do kabiny powinieneś ponownie wziąć prysznic.

Po prysznicu, a przed floatingiem nie trzeba się wycierać, ale warto osuszyć twarz dla większego komfortu.

Wchodząc do kabiny zgaś główne światło w pokoju (zostanie delikatne błękitne oświetlenie).

W trakcie sesji...

Pamiętaj, w kabinie znajdują się przyciski: dwa białe – sterujące światłem, jeden czerwony – alarmujący obsługę (przyciśnięcie czerwonego guzika może spowodować, że w pokoju zjawi się na ratunek ktoś z obsługi).

Do kabiny floatingowej wejdź powoli i ostrożnie. Ostrożnie bo jest bardzo ślisko, a powoli, aby nie robić dużych fal, które będą potem długo bujać.

Po wejściu do kabiny usiądź, a następnie powoli połóż się na powierzchni solanki. Głowę możesz „oprzeć” o solankę jak o wygodną poduszkę. Nie ma sensu na siłę utrzymywać głowy nad powierzchnią. To i tak się nie uda dłużej niż kilka/kilkanaście minut.

Uważaj, aby solanka nie dostała się do oczu, to zwykle jest bardzo nieprzyjemne. Jeśli jednak tak się zdarzy, to w kabinie jest przygotowany spryskiwacz z czystą wodą do przemycia oczu. Dobrze też zostawić sobie ręcznik przy wejściu do kabiny, żeby można było oczy i twarz osuszyć.

Podczas sesji możesz zgasić światło w kabinie za pomocą przycisków, które znajdują się w środku.  Zdecydowanie do tego zachęcamy, ale nie jest to konieczność.

Zachęcamy również do „eksperymentowania” z ułożeniem ciała podczas sesji. To niesamowite jak zmienia się pozycja całego ciała w zależności od tego jak położone są ręce, a jeden ruch najmniejszym palcem, powoduje dryfowanie po powierzchni.

Jeśli masz trudności z wprowadzeniem umysłu w stan relaksu, możesz zastosować podczas sesji techniki wyciszające myśli. Ciało uspokaja się i odpręża samoczynnie, trochę trudniej bywa z głową. Jednym ze sposobów na wyciszenie jest liczenie od 100 do 1. Skupienie na tak prostej czynności często pomaga przegonić natłok myśli. Choć nawet jeśli w trakcie sesji przeanalizujesz milion spraw i zaplanujesz najbliższe 10 lat, to i tak Twój mózg dostanie odpowiednią dawkę endorfin, aby czuć się potem zrelaksowanym. A może po prostu uśniesz… najważniejsze nie nastawiać się na nic, tylko być i korzystać z chwili wytchnienia i odpoczynku.

Przez pierwsze 10 min sesji będziesz słyszał muzykę. Potem nastąpi cisza. Muzyka powróci, aby oznajmić koniec sesji. Zapali się też czerwona dioda – to znak, że trzeba wychodzić.

10 minut muzyki do standardowy czas, ale można go zmienić. Jeśli masz taką ochotę, muzyka może być włączona nawet przez całą sesję, poproś o to w recepcji.

Po sesji...

Gdy sesja się skończy, usiądź powoli i ostrożnie, zgarnij ręką solankę z głowy/włosów, aby nie spłynęła do oczu  („bo to zwykle jest bardzo nieprzyjemne”). Następnie przy wychodzeniu z kabiny zachowaj szczególną ostrożność. Solanka jest gęsta i bardzo śliska.

Po sesji możesz wziąć prysznic. Nie jest to konieczne, ale pamiętaj o tym, że bez mycia, będziesz zostawiać wszędzie białe ślady soli. Polecamy wiec jednak spłukać sól z ciała i włosów (wszystko jedno czy z użyciem kosmetyków myjących czy bez).

Czas na przygotowanie się do wyjścia to około 10 min. Najprawdopodobniej w tym czasie rozpocznie się filtracja solanki, co trochę hałasuje. Nie przejmuj się tymi dźwiękami, po prostu po każdej sesji dokładnie czyścimy solankę.

Na koniec, chętnie wysłuchamy Twoich wrażeń. A może napijesz się z nami herbaty lub chociażby wody. Możemy też umówić się od razu na kolejną sesję. Jeden floating to zdecydowanie za mało.