Kabiny floatingowe

Kabina floatingowa to największe i zarazem najbardziej komfortowe urządzenie do floatingu. Wymiary kabiny (2,3 m długości x 1,3 m szerokości) tworzą komfortową przestrzeń dla floatingu - wystarczająco dużą, aby zapewnić izolację od bodźców zewnętrznych, a jednocześnie dość ograniczoną, aby czuć się bezpiecznie. Kabinę wypełnia, do wysokości ok. 25 cm, mocno nasycony roztwór soli Epsom. Zawartość ok. 500 kg soli w wodzie daje możliwość unoszenia się na powierzchni bez odczuwania siły grawitacji. Dzięki swej budowie, urządzenie jest dźwiękoszczelne, wyciemnione, a temperatura we wnętrzu zbliżona jest do temperatury ciała.

Warunki panujące w kabinie:

Minimalizacja grawitacji. wysokie stężenie soli Epsom daje możliwość unoszenia się na powierzchni roztworu bez odczuwania grawitacji.
Stała temperatura. Stała temperatura 35 stopni, bardzo zbliżona do temperatury ciała człowieka, powoduje brak odczuwania granicy pomiędzy ciałem a solanką.
Izolacja od dźwięków. Pomieszczenie, w którym znajduje się kabina jest dokładnie wyciszone. Dodatkowo jednorazowe zatyczki do uszu redukują dochodzące z zewnątrz dźwięki.
Brak światła. W celu odcięcia bodźców wzrokowych, zalecane jest przeprowadzanie sesji w ciemności . Osoby, które czują dyskomfort w ciemności, mogą pozostawić zapalone delikatne oświetlenie LED.

W naszym ośrodku zastosowaliśmy kabiny Float System. W tej chwili najnowocześniejsze i najbardziej komfortowe z dostępnych kabin. Wykonane z dbałością o każdy szczegół, zapewniają idealne warunki do floatingu. Nasze kabiny wyposażone są w system podtrzymywania sesji w przypadku wyłączenia prądu. Nie ma więc ryzyka przerwania sesji przed końcem. Nowoczesny złożony system filtracyjny zapewnia idealne parametry solanki i powietrza w kabinie. Przede wszystkim jednak, kabiny są wykonane z wysokiej jakości materiałów, co wpływa na ich estetykę i wygodę używania.

 

Jakość solanki jest codziennie kontrolowana. Sprawdzany jest poziom wyporności, poziom pH oraz ilość aktywnego tlenu – dodatkowo, po każdej sesji floatingowej woda jest filtrowana. W zależności od częstotliwości używania kabiny, solanka jest w całości okresowo wymieniana. Jednocześnie bardzo wysokie stężenie soli Epsom powoduje, że w kabinie nie powinny rozwinąć się żadne drobnoustroje. solanka w kabinie do floatingu przewyższa jakością wodę w basenie lub jacuzzi.

 

Czystość solanki zapewnia:

Filtr mechaniczny

Po każdej sesji solanka jest filtrowana trzykrotnie przez system filtrów mechanicznych, co trwa 15 minut. Używane są filtry o bardzo małej przepuszczalności, co pozwala na zachowanie klarowności solanki i pozbycie się wszelkich fizycznych zanieczyszczeń.

Ozonator

To najskuteczniejszy znany środek dezynfekujący, w porównaniu do chloru, jego działanie bakteriobójcze jest około 50 razy skuteczniejsze i 3 tysiące razy szybsze.

Lampa UV

Wykorzystanie lamp UV umożliwia eliminację wszelkich bakterii i wirusów i jest to jedna z najskuteczniejszych metod sterylizacji.

Aktywny tlen

Aby zapobiec rozwojowi wszelkich patogenów, do solanki dodawana jest niewielka ilość preparatów na bazie aktywnego tlenu, które przeznaczone są dla ośrodków SPA i dla basenów do uzdatniania wody.