Jak Ganbanyoku wpływa na organizm?

  • Relax

Energia podczerwieni obniża napięcie mięśni, zmniejsza pobudliwość nerwową oraz wrażliwość receptorową, przez co działa uspokajająco i rozluźniająco. Pod wpływem ciepła w organizmie dochodzi do redukcji wszelkich napięć. Po sesji japońskiej sauny skalnej, jest się wypoczętym i zrelaksowanym.

  • Poprawa ogólnego stanu zdrowia i odporności

Wykorzystanie głębokiego ciepła podczerwieni jest wspaniałym i wartościowym wsparciem w leczeniu wielu chorób. Skuteczność działania polega na wzmocnieniu własnych mechanizmów regulacyjnych organizmu. Profilaktycznie można ją stosować, by uchronić się przed infekcjami, dlatego że ma działanie bakterio- i wirusobójcze.

  • Odchudzanie

Sesja sauny Ganbanyoku zwiększa dzienny wydatek energetyczny każdej osoby, dlatego wykorzystuje się go w odchudzaniu i redukcji cellulitu. Podczas jednego zabiegu można stracić od 500 do 1000Kcal. Ponadto sauna działa relaksująco, a osoby spokojne i zrelaksowane rzadziej sięgają po jedzenie, jako sposób na radzenie sobie z emocjami.

  • Wspomaganie przy wysiłku fizycznym treningi

Mięśnie rozgrzane promieniowaniem podczerwonym znacznie szybciej regenerują się. Poprzez uaktywnienie własnych mechanizmów leczniczych organizmu, sauna wspomaga leczenie kontuzji. Dzięki dotlenieniu organizmu podczas sesji, wzrasta ogólna wydolność, a tym samym efektywność treningów.

  • Odmładzanie

Podgrzany kamień wulkaniczny emituje jony ujemne, które są naturalnymi przeciwutleniaczami. Przeciwutleniacze pomagają zachować młodość i zmniejszają ryzyko wystąpienia raka. Dodatkowym źródłem jonów ujemnych jest lampa solna, zapalona podczas sesji.

  • Rechabilitacja

Ciepło wytwarzane przez promieniowanie podczerwone rozszerza żyły i wzmaga cyrkulację krwi. Lepsze krążenie krwi zwiększa ilość tlenu docierającego do uszkodzonych komórek przyspieszając proces leczenia i rehabilitacji.

  • Poprawa kondycji skóry

Ciepło głębokie rozszerza naczynia krwionośne, a wzmożone krążenie krwi zwiększa ilość tlenu docierającego m.in. do tkanek podskórnych i skóry. Dotleniona skóra wygląda promiennie i zdrowo. Następuje redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej, spłycają się zmarszczki mimiczne, rozstępy i blizny. Powstający podczas sesji ,,pot perłowy" ma charakter kosmetycznego sebum z właściwościami bakteriobójczymi, dzięki czemu przyspiesza się gojenie zmian na skórze.

  • Układ krążenia

W Ganbanyoku ciało rozgrzewa się poprzez bezpośredni kontakt z ciepłą skałą. Temperatura powietrza w saunie jest optymalna – ok 26 °C. Dlatego też zabieg rozszerza naczynia krwionośne, stymuluje krążenie i przyspiesza metabolizm nie przyspieszając rytmu serca.

  • Oczyszczenie organizmu

Ciepło emanujące z kamienia wnika głęboko do wnętrza ciała, rozluźnia mięśnie, otwiera pory i usuwa toksyny.

  • Łagodzeniu bólu

Podstawowy efekt biologiczny promieniowania podczerwonego, to wytworzenie ciepła w tkankach, dlatego też ten rodzaj zabiegów zaliczany jest do zabiegów ciepłolecznictwa. Terapia ta niweluje napięcie mięśni, usprawnia stawy, ale przede wszystkim działa przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie.